FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Wybielanie zębów

Z myślą o Naszych Pacjentach, wprowadzamy kilka metod wybielania zębów, które z powodzeniem stosujemy w dzięki zaawansowanym technologiom medycyny estetycznej.

1. DOMOWE WYBIELANIE ZĘBÓW METODĄ NAKŁADKOWĄ

Pierwszą metodą wybielania zębów oferowaną jest metoda nocnego wybielania nakładkowego. Technika ta składa się trzech nieskomplikowanych etapów:

  •  Lekarz wykonuje wycisk górnej i dolnej szczęki po uprzednim badaniu zębów.
  •  Protetyk formuje gipsowy odlew zębów. 
  • Przygotowuje się elastyczne nakładki na żel. 

Stomatolog udziela Pacjentowi szczegółowej instrukcji, tak, by stosowana w zaciszu domowym metoda nakładkowa (wygodna) stała się nieskomplikowanym rytuałem dnia codziennego. Atutem, tej metody jest wygoda- technika ta nie wymaga dużej ilości czasu. Pacjenci otrzymują proste zalecenia, stosowanie których umożliwią osiągnięcie najlepszych efektów. Kompleksowy proces wybielania trwa około dwa, trzy tygodnie. Zabieg nie wymaga powtórzeń. Jeśli jednak pojawi się taka potrzeba, po upływie 6 miesięcy, można ponownie zastosować preparat. Nakładki zakłada się już wtedy tylko na kilka nocy. 

2. WYBIELANIE Z WYKORZYSTANIEM ŚWIATŁA

      

Drugą, szybką i w pełni bezpieczną metoda wybielania zębów jest wybielanie z wykorzystaniem światła lasera jako aktywatora. Istotą tej techniki jest redukcja do minimum czasu wykonywania zabiegu. Co więcej, oczekiwany efekt jest widoczny natychmiast po jego zakończeniu. Proces wybielania z wykorzystaniem światła przebiega w następujący sposób: na samym początku, lekarz osłania dziąsła Pacjenta. Następnym krokiem jest nałożenie na zęby żelu wybielającego, który przez 40 minut naświetlany jest tzw. zimnym światłem (technologia wyjątkowo łagodna dla zębów). Optymalna dawka światła i czas trwania zabiegu jest kontrolowana przez timer, w który wyposażony jest laser.

3. WYBIELANIE BEZ AKTYWACJI ŚWIATŁA

        

Trzecia metoda polega na zastosowaniu żelu o bardzo wysokim stężeniu bez udziału światła jako aktywatora. Zęby przed rozpoczęciem wybielania odizolowuje się (dla ich bezpieczeństwa) od tkanek miękkich. Następnie nakłada się warstwę żelu. Co 5 minut lekarz miesza żel na zębie, który po 10-15 minutach zostaje usunięty. Jeśli u Pacjenta pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, istnieje możliwość ponownego nałożenia żelu, by finalnie osiągnąć kolor w pełni nas satysfakcjonujący. Żel wybielający w tej metodzie jest preparatem o bardzo wysokim stężeniu. Z tego względu, zabieg przeprowadzany jest stacjonarnie, pod ścisłą kontrolą stomatologa, który monitoruje prawidłowy i bezpieczny przebieg wybielania.

4.WYBIELANIE ZĘBÓW MARTWYCH

          

Zabieg polega na około trzykrotnym umieszczeniu przez lekarza stężonego środka wybielającego we wnętrzu przebarwionego, martwego zęba. Wybielanie trwa około 3 tygodni.