Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Z myślą o Naszych Pacjentach, wprowadzamy kilka metod wybielania zębów, które z powodzeniem stosujemy w dzięki zaawansowanym technologiom medycyny estetycznej.

Domowe wybielanie zębów metodą metodą nakładkową

Pierwszą metodą wybielania zębów oferowaną jest metoda nocnego wybielania nakładkowego. Technika ta składa się trzech nieskomplikowanych etapów:

  •  Lekarz wykonuje wycisk górnej i dolnej szczęki po uprzednim badaniu zębów.
  • Protetyk formuje gipsowy odlew zębów.
  • Przygotowuje się elastyczne nakładki na żel.

Stomatolog udziela Pacjentowi szczegółowej instrukcji, tak, by stosowana w zaciszu domowym metoda nakładkowa (wygodna) stała się nieskomplikowanym rytuałem dnia codziennego. Atutem, tej metody jest wygoda- technika ta nie wymaga dużej ilości czasu. Pacjenci otrzymują proste zalecenia, stosowanie których umożliwią osiągnięcie najlepszych efektów. Kompleksowy proces wybielania trwa około dwa, trzy tygodnie. Zabieg nie wymaga powtórzeń. Jeśli jednak pojawi się taka potrzeba, po upływie 6 miesięcy, można ponownie zastosować preparat. Nakładki zakłada się już wtedy tylko na kilka nocy.

Wybielanie z wykorzystaniem światła

Drugą, szybką i w pełni bezpieczną metoda wybielania zębów jest wybielanie z wykorzystaniem światła lasera jako aktywatora. Istotą tej techniki jest redukcja do minimum czasu wykonywania zabiegu. Co więcej, oczekiwany efekt jest widoczny natychmiast po jego zakończeniu. Proces wybielania z wykorzystaniem światła przebiega w następujący sposób: na samym początku, lekarz osłania dziąsła Pacjenta. Następnym krokiem jest nałożenie na zęby żelu wybielającego, który przez 40 minut naświetlany jest tzw. zimnym światłem (technologia wyjątkowo łagodna dla zębów). Optymalna dawka światła i czas trwania zabiegu jest kontrolowana przez timer, w który wyposażony jest laser.

Wybielanie bez aktywacji światła

Trzecia metoda polega na zastosowaniu żelu o bardzo wysokim stężeniu bez udziału światła jako aktywatora. Zęby przed rozpoczęciem wybielania odizolowuje się (dla ich bezpieczeństwa) od tkanek miękkich. Następnie nakłada się warstwę żelu. Co 5 minut lekarz miesza żel na zębie, który po 10-15 minutach zostaje usunięty. Jeśli u Pacjenta pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, istnieje możliwość ponownego nałożenia żelu, by finalnie osiągnąć kolor w pełni nas satysfakcjonujący. Żel wybielający w tej metodzie jest preparatem o bardzo wysokim stężeniu. Z tego względu, zabieg przeprowadzany jest stacjonarnie, pod ścisłą kontrolą stomatologa, który monitoruje prawidłowy i bezpieczny przebieg wybielania.

Wybielanie zębów martwych

Zabieg polega na około trzykrotnym umieszczeniu przez lekarza stężonego środka wybielającego we wnętrzu przebarwionego, martwego zęba. Wybielanie trwa około 3 tygodni.

Wybielanie Systemem Prevdent

System do wybielania zębów i naprawy szkliwa, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym.

Aktywną substancją wybielająca jest 6% nadtlenek wodoru (6% H2O2) połączony z nano-hydroksyapatytem.

OD 7 DO 8 ODCIENI BIELSZE ZĘBY W OKOŁO 2 GODZINY PRZY UŻYCIU LAMPY

PrevDent CrWR jest bezpiecznym systemem wybielającym, zgodnym z wymogami UE, do zastosowania w gabinecie stomatologicznym

Procedura PrevDent CrWR odróżnia się od innych produktów wybielających dostępnych w gabinetach stomatologicznych, włączeniem do niej nano-hydroksyapatytu. Szeroko zakrojone badania i literatura wskazują, że nano-hydroksyapatyt remineralizuje szkliwo i znacznie zmniejsza nadwrażliwość. Zęby stają się jaśniejsze, bielsze i zdrowsze. System PrevDent CrWR przywraca ich naturalną biel! A pacjent podczas procesu wybielania i w czasie po nim, ma znacząco wyeliminowaną nadwrażliwość.

NA PROCEDURE PREVDENT SKŁADAJĄ SIĘ TRZY ETAPY

1
Usunięcie plam

Etap ten poprzez użycie „Stain Removal” usuwa głęboko osadzone w zębach plamy. PrevDent „Stain removal” to zaawansowana kombinacja środków powierzchniowo czynnych, detergentów, rozpuszczalników i aktywnego tlenu, który wnika głęboko w zęby, aby rozbić i usunąć plamy.

2
Wybielanie

W wyniku zmieszania dwóch składników otrzymujemy pianę aktywnego tlenu z nano-hydroksyapatytem, który dzięki temu jest w stanie wejść w strukturę szkliwa. Następuje wybielenie zębów oraz ich ponowne zmineralizowanie.Efekt: bielszy, jaśniejszy i zdrowszy uśmiech!

3
Naprawa szkliwa

Zastosowanie PrevDent Serum dostarcza szkliwu skoncentrowanej ilości nano-hydroksyapatytu. Preparat remineralizuje i naprawia powierzchnie zęba, pozostawiając pacjenta ze zdrowym, białym uśmiechem i bez nadwrażliwości.